Pandemi, Dolar Ve Yeni Ekonomik Düzen

Pandemi, Dolar Ve Yeni Ekonomik Düzen

Pandemi bir hastalık yapıcı mikrobun dünya genelinde insanlar arasında bulaşıcı bir şekilde yayılmasıdır. Bizlere aktarılana göre Şubat 2020 tarihi dolaylarında korona virüsü Çin Halk Cumhuriyeti üzerinden bütün dünyaya yayıldı. Ülkeler bir çok önlemler alıyormuş gibi gözükerek bu virüsün kendilerine bulaşmamasını sağlamak istediler. Alıyormuş gibi gözükmelerinin nedeni ise aslında bu virüsün kendi ülkelerine yayılmasını istemelerinden kaynaklanıyordu.
Bu yazıda pandemi, dolar ve yeni ekonomik düzen üçlüsünün arasındaki bağlantılar gün yüzüne çıkarılacak ve insanlar aydınlatılacaktır. Bir komplo teorisinden öte mantıksal algoritmaların kullanıldığı bu yazıyı sonuna kadar okumak elbette yararlı olacaktır.

Pandemi bir çok Avrupa ülkesi tarafından öngörülerek anında sınır kapatması ile engellenebilirdi. Fakat bir çok ülke bunu yapmak yerine virüsün kendilerine bulaşmasını izlediler. Ve sonradan yine ülkelerini kapatmak zorunda kaldılar. Peki Almanya gibi iki dünya savaşından çıkıp yine süpergüç olmuş, entellektüel açıdan dünyada bir numara sanatçılara ve bilim adamlarına sahip bir ülke nasıl böyle bir hata yaptı?

dolar-koronavirüs

dolar-koronavirüs

Elbette ki bu pandemi bir milat olarak kabul ettirildi. Bizlere empoze edilmek istenen yeni bir dönem, yeni para birimi(bu nakit olmayacak) ve yeni bir ekonomik düzen. Elbette ki bunları bizlere zorla yaptıramazlar öyle değil mi? Çünkü bizler özgür bireyleriz.

Pandemide bizlere nakit para kullanmak yasaklatıldı. Fakat otobüse binerek otobüs demirlerini tutmak serbestti. Peki neden nakit para kullanımı sınırlandırıldı? Neden kredi kartlarında KDV yüzde bire indirildi? Bunlar dünya müesses nizam kurucularının bizleri yönlendirmeye çalıştığı ve bizlere empoze etmek istediği yaşam biçimi.
Bazı marketlerde nakit kullanımı bile yasak. Bu da hemen hemen herkesi kart sahibi olmasını baskıladı. Herkes temassız ödeme yapmaya başladı. Bunlar basit neden ve sonuçlar. Odaklanılması gereken şey dünya üzerindeki ekonomik düzenin değiştirilmek istenmesi.

Yakın bir zamanda nakit para kullanımı tedavülden kalkacak. Kartlarımızdaki ya da derimizin altındaki çiplerden ödemeler yapacağız. Burada yaratılmak istenen yeni ekonomik düzende nakit kullanımı yok. Ve insanlar yaptıkları her harcamada takip edilir durumda olacak. Bu da totaliter rejimlerin giderek baskılarını artırmalarına ve insan ırkı üzerinde sınırsız söz sahibi olmalarına neden olacak. Yaratılmak istenen tamamıyle kısıtlı bir sömürge imparatorluğu. Ve artık dolar bu ekonomik düzende yer almayacak. Elbette bu istek küreselcilere ait bir istek. Bakalım Çin ve Amerika arasındaki bu ticaret savaşının etkileri pandemiden sonra nasıl bir hal alacak. Çin istediği gücü pandemi, dolar ve yeni ekonomik düzen üçgeninden dışarı çıkararak yeni bir boyuta getirebilecek mi? Önümüzdeki bir kaç yıl sancılı geçecek gibi duruyor.

Bir önceki yazımız olan 2020 Dolar En Yüksek Kaçı Gördü başlıklı makalemizde dolar 2020, dolar en yüksek ve en yüksek dolar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir